Створити сайт самому – цілком посильне завдання

для кожного, хто має в своєму розпорядженні час і бажання.

Цикл статей по самостійному створенню сайту.

Частина четверта: вибір шаблону

Дисклеймер: всі матеріали призначені для незаангажованих користувачів, профі і так все знають. Картинок буде мало - важлива конкретна інформація. В кінці кожної статті по безкоштовному створенню сайту буде трохи реклами

sozdanie sajtov1Що таке шаблон для сайту?

Отже, ми вже розібралися, що нам потрібна система управління сайтом (CMS). Спочатку ми встановлюємо її на хостинг або локальний комп'ютер. Далі, наступною надбудовою яку ми можемо використовувати собі на благо, буде шаблон сайту.

Шаблон-це заздалегідь створений студіями веб-дизайну макет з готовими модульними позиціями в які ви підставляєте свої дані. В якості даних можуть бути: текстова інформація, зображення, фото, інтерактивні елементи.

Модульні позиції в шаблоні.

Щоб пояснити на конкретному прикладі, давайте припустимо, що ви хочете розмістити логотип у верхній частині сайту (як це заведено), але не зліва, а по центру. Розробники не припускали за Вами таких бажань і не створили модульну позицію по центру – в результаті ви маєте в своєму розпорядженні лого там де виходить, а не там де хочеться. При цьому головне меню з'їжджає в сторону і перекриває підлогу сторінки, ну і всі інші модульні позиції так само можуть Вам не сподобається по розташуванню і по їх функціоналу.

Які веб студії випускають шаблони

І тут постає питання, який шаблон при створенні сайту віддати перевагу, щоб він максимально точно соответсвтвовал Вашим потребам. Зрозуміло, найкраще звернутися до лідерів по створенню шаблонів. Список студій досить не маленький і визначитися, зрозуміло, складно.

П'ять правил як вибрати студію веб-дизайну.

  1. У солідних "шаблонобудівників" є свої напрацьовані і роками перевірені фреймворки. Багато видавців користуються напрацюваннями інших студій і використовують «чужі» надбудови. Це не говорить про те, що вони в аутсайдерах, іноді вони перевершують своїх «прородителів», але краще довіриться початковому творцеві фреймворку. Там і тех. підтримка буде більш адекватна і оновлення з латками частіше виходять.
  2. Досвід роботи та відгуки користувачів. Тут все просто-чим більше, тим краще. Буде зовсім добре, якщо ви отримаєте пораду при замовленні сайту від кого-небудь із знайомих, які вже працювали з цим паблішером.
  3. Заздалегідь ознайомтеся з кількістю модульних позицій на більшості шаблонів. Як правило їх кількість не сильно різниться в залежності від призначення конкретного шаблону.
  4. Є студії, які створюють гнучкі фрейморки, завдяки яким ви самі зможете додавати або змінювати модульні позиції. Так, так, ви не помилилися, при вдалому виборі студії веб дизайну, ви самостійно зможете створювати модульні позиції і робити з ними все що заманеться.
  5. Якість тех.підтримки. Зазвичай це питання опрацьовується тільки після покупки шаблону, коли з ним вже виникли проблеми. У підсумку, при розробці сайту, ви довго чекаєте відповіді, отримуєте його незрозумілим або не отримуєте взагалі. Як дізнатися рівень тех. підтримки? Головним джерелом інформації в даному випадку послужить форум, на якому користувачі вже купили шаблон задають питання. Питань буває дуже багато і досить просто відстежити відповіді творців, їх повноту і професіоналізм.

Що таке преміальні шаблони?

Більшість студій випускає шаблони в звичайному форматі і преміальні. Звичайний формат шаблону можна порівняти з якимсь пробником. Начебто все є, все найнеобхідніше. Начебто і модулів досить. Начебто і дизайн можна допиляти. Але це все на зразок... так, дійсно це повнофункціональні шаблони для створення сайту. Вам не доведеться розробляти свій сайт з нуля, але і користуватися всіма багатствами засобів розробки ви не зможете.

Оскільки всі розробники сайтів-організації комерційні і ставлять собі за мету заробіток грошей, то вони випускають у великій кількості і преміальні шаблони. Безсумнівно, вони коштують грошей в середньому від 40 до 120 у.О., але за ці фінанси Ви отримуєте готове дизайнерське рішення, масу модулів, елементів, компонентів та іншого, що активно полегшить ваше життя при створенні сайту.

Що таке цільовий шаблон?

Зрозуміло, що вибір шаблону залежить від цілей, які він повинен виконувати. Не має сенсу створювати інтернет магазин на основі шаблону, який призначений для сайту-візитки. Зрозуміло, це можливо, якщо дуже захочеться, але в більшість шаблонів, орієнтовані на створення інтернет-магазинів вже закладені системи інтернет комерції. Тобто виробник вже надає шаблон з готовим магазином, в який ви відразу зможете додати свій товар і почати робити бізнес. (Власне в цьому і завдання бізнес-сайту). Абсолютно та ж історія з інтернет-газетою або блогом. Окремих движків для газет як таких не існує, але краще брати готовий шаблон в якому передбачені «газетні» формати надання даних, розбиття на смуги, місця для реклами і так далі.

Це загальні поняття за шаблонами і вибором студії, але якщо Вам це все здасться складним – можете звернутися до нас. Економте час, заробляйте гроші, а сайт для цього зробимо ми, тим більше, що ціна на сайт для наших клієнтів найдемократичніша.

все устройства

Image