Створити сайт самому – цілком посильне завдання

для кожного, хто має в своєму розпорядженні час і бажання.

Цикл статей із самостійного створення сайту.

Частина третя: Вибір CMS

Дисклеймер: всі матеріали призначені для незаангажованих користувачів, профі і так все знають. Картинок буде мало – важлива конкретна інформація. Наприкінці кожної статті з безкоштовного створення сайту буде небагато реклами

sozdanie sajtov1Після того, як ви придумали доменне ім'я, зареєстрували його на себе як на фізичну особу або як підприємець (можливо ви навіть заощадили на оплаті домену вибравши хостинг на Мірохосте – інструкція в попередній частині). Далі ви оформили хостинг з потрібними Вам параметрами і починаєте замислюватися Як же бути з розробкою і створенням сайту.

Оскільки особливих професійних знань і навичок у Вас немає, (як ми вже з'ясували) – то Вам доведеться користуватися навичками і знаннями людей, які витратили на це все своє життя. Так само ми з'ясували, що замовити інтернет сторінку хоча б формату візитка ви не хочете зі своїх особистих міркувань, тому є така річ як CMS (Content Management System) – яка допомагає милим непрофесіоналам робити практично професійні сайти.

Отже, що ж таке CMS?

Система управління контентом має на увазі кілька основних функцій. На основі CMS можна створити сайт хорошого рівня. Можна зберігати інформацію, наприклад статті та публікації, фото і відео. Система управління сайтом вже має в собі кілька або багато модулів, частин програм, скриптів для того щоб новий сайт виглядав добре і досить сучасно. CMS можна порівняти з конструктором сайтів, хоча система такою не є. Що таке конструктор сайтів і чому їм не варто користуватися читайте в цій статті «». CMS набагато більше ніж просто конструктор - це і зручне меню управління сайтом, і можливість додавати матеріали на сайт і наявність слайдерів, лічильників та інших зручних речей для створення сайту. Одним словом система управління контентом-це базис на якому будується сучасний сайт.

Для чого потрібні CMS?

Відповідь дуже проста-хочете спростити собі розробку і створення вашого персонального сайту-використовуйте вже напрацьований досвід і програми за невеликі гроші або абсолютно безкоштовно. Так, ви не помилилися - є цілком безкоштовні CMS з великим функціоналом і серйозними можливостями. Навіть вони мають достатній функціонал для створення інтернет-магазину, не кажучи вже про сайт-Візитці. Адже ви хочете створити сайт? Красивий і сучасний? І самостійно? - Ну в такому випадку у вас іншого вибору немає.

Які слабкі сторони є у CMS?

У не безкоштовних систем управління найслабша сторона-ціна)), оскільки вона коливається від 100 до 8000 у.О. А ми з Вами розуміємо, що ціна створення сайту - питання важливе. Їх добре підтримують, вони мають хороший інтерфейс і масу модулів, розширень та інших зручних речей. Вам завжди допоможе служба підтримки, але за всі додаткові "фішки", за все що не входить в базову поставку – доведеться доплачувати. Тобто кожне Ваше "хочу ще це" - буде коштувати вам хороших грошей. Чому хороших? - Тому, що ви розглядаєте Створення сайту самостійно і можливо щоб заощадити. Безкоштовні CMS хороші своєю безкоштовністю, але погані слабкою службою підтримки (іноді доведеться чекати відповіді на своє питання більше тижня, а то і двох). До цього додається умовна безкоштовність CMS і платна частина модулів, компонентів і доповнень. В результаті безкоштовність виходить дуже умовна. До того ж Вам доведеться самостійно розбиратися в кодуванні або наймати для цього окремих фахівців.

Чому CMS так популярні?

Тут все простіше простого - при мінімальній кількості знань і умінь ви зможете створити повноцінний сайт. Якщо потрібно зробити щось не закладене спочатку в CMS - ви можете запросити фахівців, які зроблять це за Вас. Набір функцій настільки великий, що вичерпати всі можливості навіть середньої CMS практично не можливо. Ви завжди зможете перелопатити купу форумів, щоб отримати потрібну інформацію і самостійно, щоб не чекати службу підтримки. Завжди можна знайти безкоштовні модулі замість дорогих компонентів, благо їх випускається достатня кількість.

Які CMS популярні?

Joomla-простий у використанні движок, дуже популярний і простий у використанні. Хороший для простих завдань

Wordpress-спочатку призначався для блогів і газет, але отримав розвиток в повнофункціональну систему управління

1С Бітрікс-платна і важка система управління, хороша для складних завдань

MODx - є платна і безкоштовна версії, вдалий движок для тих, хто розбирається в програмуванні

Drupal-безкоштовна, але важка, хоча має всі необхідні якості для серйозного сайту

Варто зауважити, при розробці сайту, що систем управління набагато більше, напевно їх вже більше сотні, але слід йти з вулицею. Тобто якщо вся вулиця йде з Віндовс - то і ви йдіть з Віндовс, навіщо вам Мак, такий можливо крутий і такий особливий? Ну ви зрозуміли, не треба придумувати Козі сідло, користуйтеся стандартної конем і звичайним сідлом. І доїдете швидше і проблем в дорозі буде менше.

Ну а далі - в добру путь. Найпопулярніші Joomla і Wordpres. До першої можна прикрутити все що завгодно, а друга проста у використанні як віник на кухні. Загалом, інша справа смаку, але рекомендується розглянути перший варіант Joomlи – оскільки завжди краще брати валізу з запасом, ніж шкодувати про маленьке.)

все устройства

Image